Jubileuszowa konferencja NEC Competence Days 2019 - relacja.

 

 

 

W Krakowie odbyła się 10 edycja konferencji NEC Competence Days. To największe w Polsce wydarzenie dla integratorów sektora nowoczesnych technologii audio - wideo oraz dynamicznie rosnącego rynku meeting rooms, które obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na potrójny jubileusz – 120 lat firmy NEC Corporation, 25 lat NEC Display Solutions w Polsce oraz 10 lat konferencji NEC Competence Days.  Rekordowa była też tegoroczna frekwencja – na spotkanie przybyło ponad 370 gości z całej Polski i zagranicy.

Konferencja NEC Competence Days odbyła się po raz pierwszy w nowoczesnej przestrzeni hotelu Metropolo by Golden Tulip, gdzie do dyspozycji gości oddano prawie 800 m2   specjalnej strefy Expo, w której odbywały się pokazy najnowszych produktów i rozwiązań z sektora AV i meeting rooms. Spotkanie pełne było też merytorycznych prezentacji na najwyższym poziomie, jak również potężnej dawki praktycznej wiedzy przekazywanej uczestnikom m.in. w trakcie aż 15 sesji warsztatowych Hands On! Były to pokazy działania poszczególnych rozwiązań prowadzone dla małych grup uczestników, z możliwością testowania sprzętu i prowadzenia dyskusji.

Aktualnie, branżowych szkoleń dostępnych jest bardzo dużo. Jednak, na tle pozostałych, to właśnie konferencja NEC Competence Days 2019  jest przykładem idealnego balansu pomiędzy ilością informacji marketingowych, a merytorycznymi i technicznymi danymi  o rozwiązaniach i produktach. Tym bardziej, że najnowsze urządzenia z sektora AV można było zobaczyć na żywo podczas warsztatów Hands On! - powiedział Arkadiusz Rogoziński z firmy SLX Systemy Audowizualne.

Podczas konferencji NEC Display Solutions zaprezentował szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych dla sektora AV i rynku meeting rooms, bazujących na monitorach, projektorach oraz produktach LED. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługują: seria monitorów interaktywnych CB, nowy InfinityBoard 2.1 wyposażony w kamerę Huddly IQ, monitory do budowy ścian wideo z automatyczną kalibracją kolorymetryczną i niezwykle wąską ramką ekranu wynoszącą zaledwie 0.44mm oraz projektory laserowe LCD z opatentowanym, szczelnym silnikiem światła. Dodatkowo zaprezentowane zostało oprogramowanie ProAssist pozwalające na bardzo szczegółową kontrolę instalacyjnych projektorów NEC oraz ich adjustację kolorymetryczną – to szczególnie ciekawa nowość, której poświęcono osobny warsztat Hands On. Uczestnicy mogli zobaczyć również ekran wideo oparty o moduły LED p1.5 oraz cały przekrój monitorów wielkoformatowych NEC.

Od 10 lat NEC Competence Days to najważniejsze wydarzenie roku w branży nowoczesnych technologii AV. To miejsce edukacji, spotkań, rozmów o trendach i dalszym rozwoju tej branży. W tym roku po raz pierwszy dużo rozmawialiśmy o rynku „meeting rooms&collaboration” - ten temat przewijał się w wielu prezentacjach oraz warsztatach, ukazując potrzeby i potencjał tego sektora. Cieszy fakt, iż po raz kolejny zebraliśmy tyle głosów uznania, dotyczących zarówno części merytorycznej, jak i całej organizacji imprezy. Nie pozostaje nic innego, jak zacząć przygotowania do edycji 2020. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy! – powiedział Mariusz Orzechowski, General Manager Central South East Europe.

Specjalna edycja NEC Competence Days nie mogła odbyć się bez specjalnego wieczoru, w trakcie którego świętowano potrójny jubileusz. Podczas uroczystej gali przyznano po raz drugi nagrody NEC Awards, które są wyrazem uznania dla Partnerów NEC Display Solutions i formą podziękowania im za roczne osiągnięcia i współpracę. Wyjątkowo, w ramach jubileuszowej edycji, przyznano również specjalne statuetki NEC STAR dla firm i osób, które uhonorowano za podsumowanie całościowej współpracy z NEC Display Solutions w Polsce na przestrzeni 25 lat.

 

Statuetki NEC Awards  2019 trafiły  do:

ARPOL - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku

Telbud Electronics - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku

Integrated Solutions - zwycięzca w kategorii Projekt Digital Signage

Image Recording Solutions Pomorze  - zwycięzca w kategorii Edukacja

AV Consulting  - zwycięzca w kategorii Debiut Roku

Perfect Displays  - zwycięzca w kategorii Firma Roku

 

8 “Oskarów za całokształt” – czyli nagród NEC STAR odebrali:

Cine Project Polska

Edbak

Image Recording Solutions 

Komputronik

MAGIT

Perfect Displays 

RGBS Systemy Audiowizualne

oraz Bogusław Wróbel z firmy Infobox.

 

Dla nas 25-lecie obecności firmy NEC Display Solutions w Polsce oraz jubileuszowa edycja szkolenia była datą szczególną. Obydwie daty zbiegły się z 10-leciem firmy Perfect Displays.  Otrzymanie w tak szczególnym momencie dwóch wyróżnień, potwierdziło wartość naszego zaangażowania w budowanie kompetencji w zakresie integracji systemów AV oraz  wagę naszego wieloletniego partnerstwa z  NEC Display Solutions – powiedział Rafał Śmierzyński, Członek Zarządu Perfect Displays Sp. z o.o.

 

Tegoroczną edycję konferencji wraz z NEC Display Solutions współtworzyło aż 16 co-sponsorów reprezentujących następujące marki: Aten, Matrox, Sennheiser, Harman, Edbak, Poly, Shure, Visionary Solutions, Symetrix, Tannoy, LabGruppen, Vivolink, ONELAN, Datapath, Kenik, GetFort, Cloud Electronics, Xilica, SCALA, MuteDesing oraz Cine Project. Patronat Medialny nad imprezą objęły magazyny: AVIntegracje, CRN, OOH Magazine i Visual Communication.

 

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z konferencji NEC Competence Days 2019.

 

 

>

 


 

Sharp NEC Display Solutions jest jednym z czołowych światowych dostawców monitorów LCD, ścian video, ekranów LED oraz projektorów. Polskie Przedstawicielstwo zlokalizowane w Krakowie działa już od 30 lat. Firma posiada szeroką ofertę monitorów desktopowych i wielkoformatowych, od modeli podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych takich jak chociażby: wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej, monitory do budowy ścian video, czy monitory interaktywne m.in. do zastosowań meeting rooms. Portfolio wyświetlaczy wielkoformatowych zamykają moduły LED, zarówno do instalacji indoor, jak i outdoor. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od przenośnych biznesowych projektorów, poprzez projektory instalacyjne, urządzenia do pracy ciągłej, aż po cyfrowe projektory kinowe.

Copyright NEC Display Solutions 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.